Jeśli wciąż bezskutecznie poszukujesz swojej bratniej duszy, to może czas spróbować nowego rozwiązania, jakie przynosi Kabbalah.

Związki to ulubiony temat do badania i dyskusji. Jest to faktycznie jedna z najistotniejszych więzi jakie możemy mieć, wpływająca na polepszenie lub pogorszenie naszego życia.

Wiele wysiłku wkładamy w to, żeby związać się z właściwą osobą. Randki w „ciemno”, internetowe, podwójne – angażujemy się w różne niekomfortowe sytuacje. Kiedy już znajdziemy właściwego partnera/partnerkę i pobierzemy się, staje się to kolejną odhaczoną pozycją na naszej liście spraw do załatwienia. Początkowo często posiadamy romantyczną wizję przyszłości, jednak z czasem zaczyna ona nie mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. W nieunikniony sposób miesiąc miodowy mija i rozpoczyna się życie codzienne. Spędzamy coraz więcej czasu osobno, i zamiast partnerowi zaczynamy zwierzać się ludziom, z którymi spędzamy dzień w pracy.

 

Kabbalah uczy, że naszym przeznaczeniem jest szczęście i jeśli podejmujemy duchowy wysiłek, przekonamy się, że prawdziwe połączenie ze Światłem, jak i z drugim człowiekiem, sprowadza się do świadomości i pewności.

Niestety pary rzadko inwestują w wytrwałą pielęgnację ich miłości i kiedy pojawia się wyzwanie, brakuje im mocnego gruntu, na którym mogłyby pracować. Dlatego idea pielęgnacji związku jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych rzeczy, które prowadzą do utrzymania udanej relacji. 

 

Nie ma stałości – jest tylko zmiana i ruch.

Nie ma stabilnych małżeństw. Nawet małżeństwa szczęśliwe nie są stabilne. Albo wzrastamy ku przyszłości, albo się cofamy. Jest to prawda dotycząca każdego aspektu naszego życia. Nie powinniśmy zadowalać się przeciętnością, tylko pielęgnować nasz związek, aby był źródłem radości, wsparcia i miłości, zgodnie z pierwotnymi założeniami.

 

Mądrość Kabbalah oparta jest na starożytnych zasadach, ale przedstawione w niej koncepcje i metody sprawdzają się nadal w stosunku do wszystkich. Nie znajdziesz w niej wskazówek, jak randkować, chociaż opisane zasady kabalistyczne działają również i w tym zakresie – muszą działać – bo przecież chodzi o Uniwersalne Prawa Wszechświata.

Kabbalah odkrywa Prawo Przyciągania (podobieństwa się przyciągają) i wyjaśnia jakie role odgrywają Naczynie i Światło. Ukazuje prawdziwe znaczenie terminu “bratnia dusza” i tłumaczy  dlaczego twoja bratnie dusza musi znaleźć ciebie, a nie na odwrót (co nie znaczy, że masz bezczynnie siedzieć i czekać, aż to się stanie). Wyjaśnia, że to wrodzona siła kobiety wprawia w ruch cały mechanizm. Jeśli tylko zrozumiesz uniwersalne zasady i podejmiesz duchowy wysiłek, przyciąganie partnera okaże się na prawdę proste. Kabbalah udziela wskazówek dotyczących nie tylko zasad tworzenia związków, ale i przynoszącego więcej spełnienia życia, w którym jednym z najwspanialszych błogosławieństw jest stworzenie udanego małżeństwa.