Przychodząc na ten świat mamy dany pewien czas, konieczny aby dokonać naszej naprawy duchowej. Każdy z nas ma specyficzne zadania do wykonania i rożnimy się bardzo pod tym względem między sobą. Kabbalah uczy nas, że nasza transformacja może się dokonać już w obecnym życiu. Mamy na to wystarczającą ilość czasu, jednocześnie musimy uwazać żeby go nie stracić i odpowiednio wykorzystać.

Niestety większość z nas nie potrafi dobrze gospodarować czasem, a codzienne życie odrywa nas od wyższych celów, dlatego zazwyczaj osiągamy naszą transformację tylko częściowo. Faktem jest, że przeważnie odchodzimy z tego życia nie dopełniając zadania, które zostało nam dane. Co gorsze, możemy się nawet od niego oddalić.

Kabbalah uczy, że będziemy powracać na ten świat w wielu inkarnacjach do czasu dopełnienia transformacji. Niedokończona praca w tym życiu przenosi się do przyszłego i sytuacja powtarza się aż do momentu kiedy przejdziemy całkowitą transformację. Reinkarnacja to fundamentalne pojęcie w Kabbalah. Świat, nasza tu obecność i sens egzystencji nie może być zrozumiany bez tego kluczowego pojęcia.

Prawdą jest, że to co tyczy się pojedynczej duszy człowieka, to także można odnieść do całej ludzkości. Tak długo jak ktokolwiek z nas nie dopełnia transformacji, ludzkość jako całość będzie uczestniczyć w cyklu narodzin, śmierci i odrodzenia.

Możliwość reinkarnacji nie daje licencji na ignorowanie naszej duchowej odpowiedzialności w tym życiu, przeciwnie, powinna być to okazja do dopełnienia naszych duchowych zadań tak szybko jak to możliwe. Powinniśmy skupić się nad pracą transformacyjną, żyć dzieląc się z innymi i współodczuwając. Tylko w ten sposób możemy wydostać się z zamkniętego koła przychodzenia i odchodzenia z tego świata i pozbyć się bólu, który nieodłącznie temu towarzyszy.

Na temat reinkarnacji można dowiedzieć się więcej czytając książkę pióra Rav Berga – „Wheel of a Soul”