Przychodząc na ten świat mamy dany pewien czas, konieczny aby dokonać naszej naprawy duchowej.

Każdy z nas ma specyficzne zadania do wykonania. Pod tym względem ludzie bardzo się między sobą różnią. Kabbalah uczy, że nasza transformacja może się dokonać już w obecnym życiu. Mamy na to wystarczającą ilość czasu. Musimy jednak uważać żeby go nie stracić i odpowiednio wykorzystać.

 

Niestety większość z nas nie potrafi dobrze gospodarować czasem, a codzienne życie odrywa nas od wyższych celów.

Dlatego też zazwyczaj osiągamy naszą transformację jedynie częściowo. Przeważnie odchodzimy z tego życia nie dopełniając zadania, które zostało nam dane. Co gorsze, możemy się nawet od niego oddalić.

Kabbalah uczy, że będziemy powracać na ten świat w wielu inkarnacjach, do czasu dopełnienia transformacji. Niedokończona praca w tym życiu przenosi się do przyszłego, a sytuacja powtarza się aż do momentu, kiedy przejdziemy całkowitą transformację. Reinkarnacja to fundamentalne pojęcie w Kabbalah. Świat, nasza w nim obecność, i sens egzystencji są nierozerwalnie połączone z tym kluczowym pojęciem.

Prawdą jest, że to, co tyczy się pojedynczej duszy człowieka, można także odnieść do całej ludzkości. Tak długo jak ktokolwiek z nas nie dopełnia transformacji, ludzkość jako całość będzie uczestniczyć w cyklu narodzin, śmierci i odrodzenia.

 

Możliwość reinkarnacji nie daje licencji na ignorowanie naszej duchowej odpowiedzialności w tym życiu.

Przeciwnie – powinna być to okazja do dopełnienia naszych duchowych zadań tak szybko jak to możliwe. Powinniśmy skupić się nad pracą transformacyjną, żyć dzieląc się z innymi i współodczuwając. Tylko w ten sposób możemy wydostać się z zamkniętego koła przychodzenia i odchodzenia z tego świata i pozbyć się bólu, który nieodłącznie temu towarzyszy.

 

Na temat reinkarnacji można dowiedzieć się więcej czytając książkę autorstwa Karen Berg – „…Ciąg dalszy nastąpi…”

http://kabbalah.pl/ksiazki/#ciag

Ciąg dalszy nastąpi