Wszyscy chcemy kochać i być kochani. Istnieje ważne duchowe prawo, którego zrozumienie i wprowadzenie w życie pozwoli transformować MIŁOŚĆ w naszym życiu. Po pierwsze, musimy wiedzieć, że pojemność naszej miłości i jej jakość jest darem od Stwórcy.

Po drugie, im więcej osoba używa danej jej miłości w sposób pozytywny, poprzez dzielenie się z innymi, tym więcej tej miłości otrzymuje. Natomiast jeżeli używamy daną nam miłość w sposób samolubny, negatywny, czerpiąc tylko dla siebie, nie ofiarowując nic w zamian, pojemność miłości zmniejsza się

To ważna lekcja, którą musimy pojąć. Powinniśmy wizualizować niebiańskie kanały miłości oraz trenować naszą zdolność by je otwierać i zamykać. Zanim zaczniemy używać miłości w sposób samolubny, zdajmy sobie sprawę, że w ten sposób wpływamy na niebiański kanał miłości, zmniejszając jego przepływ w naszym kierunku. Aby pobudzić przepływ miłości w naszym kierunku, powinniśmy szukać każdej okazji, żeby dzielić się naszą miłością tak często jak to możliwe. Zwiększamy przez to pojemność i jakość naszej miłości.

Ważne jest, żebyśmy zdali sobie sprawę, iż wpływamy nie tylko na nasz własny potencjał miłości, ale również na otwieranie i zamykanie kanałów miłości dla świata. Za każdym razem kiedy kierujemy naszą miłość w stronę dzielenia się, otwieramy także kanał miłości dla całego świata. Kiedy postępujemy samolubnie, ograniczamy ten przepływ miłości. Dzisiaj jedno jest pewne, na świecie jest obecne zbyt mało pozytywnej miłości dzielenia się aby starczyło dla wszystkich ludzi i właśnie my jesteśmy za to odpowiedzialni.

To cudowna i piękna lekcja. Nie pozwólmy by jej pozorna prostota zaślepiła nas i umniejszyła jej ważność. Jeżeli zrozumiemy tą lekcję i wprowadzimy ją w czyn nie tylko zwiększymy ilość i jakoś miłości, którą mamy w naszym życiu, ale wpłynie to również na ilość miłości, która ujawni się w świecie.