Co tak istotnego zawiera w sobie czerwona nić? Jednym słowem – jest to ochrona.

Czy słyszałeś o Złym Oku? W Kolonialnej Ameryce nazywane było Śmierdzącym Okiem. Po hebrajsku ayin ha’ra, po włosku –mal occhio, po hiszpańsku –mal ojo, w języku farsi (irańskim) –bla band. Wszystkie te kultury i setki innych mają nazwę dla tego zjawiska. Ale o co tak naprawdę chodzi?

O nie zadawanie śmiertelnej szkody, poprzez spojrzenie oczu.

 

Czerwona nitka używana jest jako ochrona przed Złym Okiem, które ma ogromną negatywną moc.

Odnosi się do wrogich, negatywnych spojrzeń, które czasem kierowane są w naszym kierunku przez otaczających nas ludzi. Zazdrosne oczy i złe spojrzenia wpływają na nas, uniemożliwiając nam realizację naszego pełnego potencjału w każdym aspekcie życia.

Według kabbalah nie można bagatelizować problemu negatywnych wpływów. Ludzie, którzy ich nie doceniają i nie aktywują tarczy ochronnej, poprzez pozytywne i proaktywne działania w końcu staną się ofiarami.

Kabbalah naucza nas, że możemy usunąć niepożądane, negatywne wpływy, a co więcej, mamy potencjał pozbycia się negatywności na zawsze. Moc Oka, rozumiana z perspektywy kabalistycznej może być zarówno instrumentem uzdrawiania jak i kanałem destrukcji.

 

Rachel i Czerwona Nić

Zgodnie ze starożytną tradycją Czerwona Nić jest owijana siedmiokrotnie wokół Grobowca wielkiej pramatki świata – Rachel, której największym pragnieniem było chronić i bronić swoje dzieci przed złem. Miłość matczyna jest największą siłą jaka występuje w naszej egzystencji, i co za tym idzie, najsilniejszą naturalną ochronną energią miłości. Po obwiązaniu czerwonej nici wokół grobowca Rachel, nabiera ona mistycznej mocy. Następnie jest cięta na kawałki i noszona na lewym nadgarstku. Według Kabbalah lewa ręka jest „otrzymującą” stroną ciała i duszy. Nosząc Czerwoną Nić na lewym nadgarstku, otrzymujemy żywe połączenie z ochronnymi energiami otaczającymi grób Rachel.

Kabaliści uważają, że szukając Światła świętych osób, takich jak Rachel, możemy używać ich potężnego wpływu aby nam towarzyszył w życiu. Wiążąc czerwoną nić na lewym nadgarstku, wypowiadając modlitwę Ana Be’Koach, przypieczętowujemy potężną ochronną energię wewnątrz nas, blokując negatywne wpływy, mające nam szkodzić.

 

Złe Oko w Księdze Zohar

„Osoba posiadająca Złe Oko niesie ze sobą destruktywną, negatywną moc, zwaną niszczycielem świata. Ludzie powinni się przed nią chronić, i nie zbliżać się do takiej osoby, by nie być przez nią zranionym” –Księga Zohar I, str. 68b.
 

 

Przed założeniem nitki powinieneś postanowić, że nie rzucisz nigdy złego spojrzenia na drugiego człowieka.

Powinno się także poprosić o świadomość i siłę, aby móc emanować współczuciem i uprzejmością w stosunku do każdej napotkanej istoty. Dobrze jest aby nitkę zawiązywała osoba, którą darzysz zaufaniem i szacunkiem, idealnie byłoby gdybyś ją kochał. Najpierw wiążemy jeden węzeł, potem jeszcze sześć (całkowita liczba powinna wynosić siedem). Noszenie nitki zobowiązuje, więc należy przyrzec sobie, powstrzymanie się od negatywnego myślenia i mówienia źle o innych. Osoba zawiązująca nitkę, kończąc odmawia modlitwę Ben Porat – chroniącą przed Złym Okiem (Obie modlitwy wydrukowane są na opakowaniu czerwonej nitki).

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, polecamy książkę CZERWONA NITKA – POTĘGA OCHRONY

http://kabbalah.pl/ksiazki/#nitka

Czerwona nitka