Wszyscy chcemy lepiej zrozumieć siebie, żyć w poczuciu spełnienia, i robić coś ważnego ze swoim życiem.

Wszyscy chcemy być szczęśliwi i pragniemy od życia tych samych rzeczy:

    * chcemy kochać i być kochani
    * chcemy mieć udane związki
    * chcemy cieszyć się finansowymi zasobami i mieć poczucie bezpieczeństwa
    * chcemy zdrowia
    * chcemy być szczęśliwi

Zadajemy sobie wiele pytań, pragnąc zrozumieć cel naszego istnienia. Będąc dzieckiem być może zastanawialiście się „dlaczego jestem na tym świecie?”, „jakie znaczenie ma moje życie?”. W miarę dorastania, stajemy się coraz bardziej zajęci: musimy płacić rachunki, budować swoją karierę, robić zakupy, dbać o rodzinę. Czasami, z powodu wyczerpania, popadamy w rutynę i egzystencję przypominającą funkcjonowanie robotów. Przestajemy zadawać fundamentalne pytania, które fascynowały nas gdy byliśmy dziećmi. Ale czy musi tak być? Czy nie byłoby lepiej gdybyśmy kontynuowali swój wzrost i rozwój, wciąż definiując i zastanawiając się nad sensem naszego życia, jednocześnie łącząc się z naszym prawdziwym potencjałem?

 

Wszyscy podlegamy życiowym wzlotom i upadkom.

Jednego dnia czujemy się ze sobą dobrze, następnego mamy lekką depresję. Czasem jesteśmy szczęśliwi z naszym partnerem, innym razem z nim zrywamy. Bywa tak, że mamy sporo pieniędzy na koncie, za jakiś czas nasze środki topnieją. Ale czy życie musi być tak „wyboiste”? Czy jest możliwe osiągnięcie trwałego spełnienia?

Jest na to sposób.

 

Zawsze możesz zmienić swoje przeznaczenie i wykorzystać swój prawdziwy potencjał.

Każdy może to zrobić, bez względu na wiek i dotychczasowe problemy. Wszyscy mamy możliwość poznania znaczenia naszego życia i odnalezienia spełnienia, przekraczającego nasze wyobrażenia i marzenia. Nie musisz żyć jak robot czy ofiara życia, które wydaje się nie mieć sensu i być wypełnione przypadkowymi wzlotami i upadkami. Nie masz ograniczeń, możesz osiągnąć wszystko.

 

 

 

Starożytna mądrość

Około 4000 lat temu zestaw duchowych zasad został przedstawiony ludzkości w momencie boskiego objawienia. Ujawnione wtedy zostały wszystkie tajemnice ludzkości – sekretny kod, który zarządza wszechświatem. Jest to wielka zjednoczona teoria, którą zgłębiali m.in. Einstein, Newton czy Chrystus. Jest to niezwykły system logiki oraz fenomenalnej technologii, która może zmienić sposób w jaki postrzegasz swoje życie. To najstarszy istniejący, święty dokument, wypełniony mądrością. Ten nadzwyczajny, potężny zestaw duchowych narzędzi to Kabbalah – pierwotna instrukcja, podręcznik do życia.

 

W ostatnich latach miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie odkryło Kabbalah i radykalnie zmieniło swoje życie.

W Kabbalah chodzi o pozbycie się chaosu i doświadczanie wszechświata zgodnie z intencją Stwórcy. Ucząc się Kabbalah zrozumiesz czym naprawdę jest chaos, wyzwania, trudności. Zdasz sobie sprawę, że nie miały być one częścią twojego życia. Co więcej odkryjesz narzędzia, pozwalające Ci na wyeliminowanie chaosu i zastąpienie go harmonią, miłością i spełnieniem. Naszym fizycznym wszechświatem kieruje czytelny zestaw duchowych praw. Możesz nie mieć świadomości ich istnienia, lecz to nie zmienia faktu, że mają one wpływ na Twoje życie każdego dnia. Teraz, poprzez mądrość Kabbalah, zostaną Ci one wytłumaczone tak, abyś mógł je zrozumieć, poznać sens swojego istnienia i żyć lepiej bez zbędnego chaosu. 

 

 

Może się wydawać nieprawdopodobnym fakt, że wiedza objawiona 4000 lat temu, ma jakiekolwiek znaczenie dla ludzi żyjących we współczesnym świecie.

Jednak okazuje się, że mądrości Kabbalah jest nam teraz potrzebna bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie w historii. Kabbalah nie jest dogmatyczna, nie jest systemem wiary, który musisz przyjąć. Co więcej, nie jest czyjąś osobistą opinią, dotyczącą tego, jak funkcjonuje wszechświat. Jest uniwersalną, ponadczasową wiedzą, która właśnie teraz jest najbardziej potrzebna ludzkości.

 

Sekret ujawniony

Nauczania, na których bazuje Kabbalah, istniały od początku czasu, a spisano je po raz pierwszy w Księdze Stworzenia (The Book of Formation). Ten starożytny dokument, ma za zadanie pomóc nam zrozumieć sekrety Wszechświata, ale jeśli otworzylibyśmy go w dowolnym miejscu i próbowali na jego podstawie zrozumieć dlaczego pewne rzeczy w naszym życiu nie idą zgodnie z planem, trudno byłoby nam odszyfrować zawarte w nim znaczenie, gdyż mądrości tej nie można odczytywać dosłownie.

 

Zakodowane przesłanie

2000 lat temu, główna księga nauczań kabalistycznych, nazwana Księgą Zohar lub księgą Blasku została ujawniona w Izraelu przez mistyka Rabina Shimona Bar Yohai. Wiedza o tym, jak funkcjonuje Wszechświat, zawarta jest również w Torze (zwanej jako Pięcioksiąg Mojżesza lub Stary Testament). Przedstawione tam historie są zakodowanymi informacjami o funkcjonowaniu wszechświata na poziomie duchowym. Odkodowanie, poprzez głębsze wejście w treść, ma na celu nauczenie nas uzyskiwania trwałego spełnienia. Zohar odszyfrowuje starożytne pismo. Tłumaczy, rozdział po rozdziale, o czym, w sensie duchowym, opowiada każda biblijna historia.

 

Przez stulecia Kabbalah mogli studiować jedynie mężczyźni żydowskiego pochodzenia, mający ukończone 40 lat.

Potępiani przez władze religijne, zmuszeni byli odbywać nauki potajemnie. Mędrcy, których tożsamość została ujawniona, skazywani byli na ciężkie tortury. Tradycja ukrytej wiedzy trwała do 1968 roku, kiedy to Rav Berg (Rav to słowo określające nauczyciela) stał się dyrektorem Kabbalah Center. Wraz z żoną postanowili udostępnić mądrości Kabbalah wszystkim, bez względu na rasę, pleć czy przekonania religijne.

 

Gdy wkraczamy na ścieżkę duchową, szukamy ponownego połączenia z Energią Stworzenia, a Stwórca nie jest chrześcijański, żydowski ani buddyjski.

Wszyscy ludzie powinni mieć możliwość  połączenia się z jego mądrością. Udostępnienie wiedzy kabalistycznej całemu światu nie było łatwym zadaniem, ponieważ od początku była ona zarezerwowana jedynie dla zaawansowanych studentów. Aby mogła ona dotrzeć do każdego poszukującego człowieka, należało przeciwstawić się tradycji liczącej ponad 4000 lat. Mimo tych trudności, studiowanie Kabbalah stawało się coraz bardziej popularne. Kabbalah Center z małego elitarnego stowarzyszenia w Izraelu rozwinęło się w międzynarodową organizację, dającą wiedzę ponad 4 milionom studentów.