Kabbalah jest starożytną mądrością ujawniająca sposób „działania” wszechświata oraz życia. W dosłownym sensie „Kabbalah” oznacza „otrzymywać”. Są to studia nad tym jak otrzymywać spełnienie w naszym życiu.

Czasem zaniedbujemy świadomość faktu, że nie czujemy się tak spełnieni jak moglibyśmy być. Tego rodzaju uczucia w różnych okresach życia doświadcza każdy z nas. Co smutniejsze, im bardziej chcemy osiągnąć spełnienie, tym bardziej wydaje się ono ułudą. Kiedy mówimy o spełnieniu nie mamy na myśli bycia szczęśliwym lub doświadczania przejściowego poczucia dobrostanu – każdy z nas doświadczył kiedyś przebłysków szczęścia. Kiedy mówimy o połączeniu się z energią spełnienia, mamy na myśli utrzymanie tego połączenia w sposób trwały.

Kabbalah jest starożytnym a jednocześnie całkowicie nowym paradygmatem na życie. Uczy, że wszystkie „odgałęzienia” naszego życia – zdrowie, związki, wyzwania zawodowe – mają początek z tego samego pnia i korzeni. Jest to technologia działania wszechświata u jego podstaw. Jest to całkowicie nowy sposób patrzenia na świat, który łączy Cię z rodzajem trwałego spełnienia, którego prawdopodobnie poszukujesz.

Podstawą Kabbalah jest odnalezienie zasad jej działania w codziennym życiu. Wiedza, informacje, którymi się z Tobą dzielimy, narzędzia które dostarczamy maja mieć odniesienie w twoim życiu i przynieść praktyczne rezultaty.

Pozytywne jest to, że nie musisz porzucać swojej aktualnej wiary, czy drogi życiowej, aby zająć się studiowaniem nauk Kabbalah. Kabbalah pogłębi twoje rozumienie wszechświata, oraz da Ci więcej informacji i narzędzi aby zrozumieć dlaczego pewne zdarzenia mają miejsce w twoim życiu. Pokaże jak połączyć się ze Światłem Stwórcy i otrzymać spełnienie, którego szukasz.

Kabbalah uczy uniwersalnych zasad, które mogą być stosowane przez ludzi różnych religii, bez względu na ich miejsce pochodzenia czy płeć. To co piękne w studiowaniu Kabbalah to brak możliwości zmuszenia człowieka, do myślenia w określony sposób. Wszystko co możemy zrobić to podzielić się z Tobą informacjami i mieć nadzieję, że zastosujesz je w swoim życiu, aby uczynić je lepszym. Temu służy wszystko co odkryjesz na stronie www.centrumkabbalah.com

O co chodzi?

Wszyscy chcemy zrozumieć siebie lepiej, żyć w poczuciu spełnienia, mieć bogatsze doświadczenie tego kim jesteśmy, oraz poczucie wnoszenia „czegoś” w nasze życie. Wszyscy chcemy być szczęśliwi i prawdę mówiąc chcemy od życia tych samych rzeczy:

    * chcemy kochać i być kochani
    * chcemy mieć najlepsze związki
    * chcemy cieszyć się finansowymi zasobami i mieć poczucie bezpieczeństwa
    * chcemy wspaniałego zdrowia
    * chcemy aby nasze dzieci były szczęśliwe i bezpieczne

Zadajemy sobie wiele pytań, chcemy poznać głebokie zrozumienie naszego życia. Będąc dzieckiem być może zastanawialiście się „dlaczego jestem na tym świecie?”, „jakie znaczenie ma moje życie?”. W miarę dorastania, a potem w dorosłym życiu stajemy się coraz bardziej zajęci. Musimy płacić rachunki, budować swoją karierę, robić zakupy, wiele róznych zajęć zaprząta naszą głowę. Czasami z wyczerpania popadamy w egzystencję podobna robotom i przestajemy zadawać te fundamentalne pytania, które fascynowały nas gdy byliśmy dziećmi.

Ale czy musi tak być? Czy nie byłoby lepiej gdybysmy kontynuowali swój wzrost i rozwój, wciąż definiując i zastanawiając się nad sensem naszego życia, łącząc się z naszym prawdziwym potencjałem?

Wszyscy podlegamy życiowym wzlotom i upadkom. Jednego dnia czujemy się ze sobą dobrze, następnego dnia mamy lekką depresję, czasem jesteśmy szczęśliwi z naszym partnerem, innym razem zrywamy z nim, bywa tak, że mamy sporo pieniędzy w banku, za jakiś czas one znikają. Ale czy życie musi być tak „wyboiste”? Czy jest możliwe osiągnięcie tego czego się chce w tym życiu?

Jest na to sposób. Zawsze możesz zmienić swoje przeznaczenie i wykorzystać swój prawdziwy potencjał. Każdy może to zrobić, bez względu na wiek i dotychczasowe problemy. Wszyscy mamy możliwość poznania znaczenia naszego życia i odnalezienia spełnienia, przekraczającego nasze wyobrażenia i marzenia.

Nie musisz żyć jak robot czy ofiara życia, które wydaje się nie mieć sensu i być wypełnione przypadkowymi wzlotami i upadkami. Nie masz ograniczeń, możesz osiągnąć wszystko.

Jak? W naszej skromnej opinii jednym ze sposobów jest mądrość Kabbalah.

Starożytna mądrość

Około 4000 lat temu zestaw duchowych zasad został przedstawiony ludzkości w momencie boskiego objawienia. Te starożytne objawienia ujawniają wszystkie tajemnice ludzkości, sekretny kod, który zarządza wszechświatem. Jest to wielka zjednoczona teoria, którą zagłębiał Einstein. Jest to niezwykły system logiki, oraz fenomenalnej technologii, która może zmienić sposób w jaki postrzegasz swoje życie. Jest to najstarszy istniejący, święty dokument, wypełniony mądrością. Ten nadzwyczajny, potężny zestaw narzędzi to Kabbalah – pierwotna instrukcja, podręcznik do życia.

W ostatnich latach miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie odkryło Kabbalah i radykalnie zmieniło swoje zycie. Kabbalah to magia, która zmieni również twoje życie. Jej ponadczasowe zasady może stosować każdy, kto szuka spełnienia.

W Kabbalah chodzi również o pozbycie się chaosu i doświadczenie wszechświata zgodnie z intencją Stwórcy. Ucząc się Kabbalah zrozumiesz czym naprawdę jest chaos, wyzwania, trudności.. Zdasz sobie sprawę, że nie miały być one częścią twojego życia. Co wiecej odkryjesz narzędzia wielkiej mocy, pozwalające Ci na wyeliminowanie chaosu i zastąpienie go harmonią, miłością i spełnieniem. Naszym fizycznym wszechświatem kieruje, czytelny zestaw duchowych praw. Możesz nie mieć świadomości ich istnienia, lecz prawa te są Ci dostępne na co dzień. Teraz, poprzez mądrość Kabbalah, zostaną Ci one wytłumaczone tak, abyś mógł je zrozumieć, poznać sens swojego życia, oraz jego ukryte znaczenie, żyć lepiej bez zbędnego chaosu. To jest ta magia, moc, którą przynosi Ci Kabbalah.

Może się to wydawać nieprawdopodobne, że wiedza objawiona 4000 lat temu, może mieć jakiekolwiek znaczenie dla kobiet i mężczyzn w dzisiejszym świecie. Jednak faktem jest, że mądrości Kabbalah potrzebujemy teraz bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie w historii. Kabbalah nie jest również dogmatyczna, nie jest systemem wiary, który musisz przyjąć. Co więcej, nie jest to czyjaś osobista opinia, dotycząca tego jak funkcjonuje wszechświat. Jest to ponadczasowa wiedza, która właśnie teraz jest najbardziej potrzebna ludziom.

Sekret ujawniony

Nauczania na których bazuje Kabbalah istnialy od początku czasu, a spisano je po raz pierwszy w Księdze Stworzenia (The Book of Formation). Ten starożytny dokument, ma za zadanie pomóc nam zrozumieć sekrety naszego Wszechświata, ale jeśli otworzylibyśmy tę księgę i próbowali zrozumieć nasze życie oraz dlaczego pewne żeczy w nim nie idą zgodnie z planem, trudno byłoby nam odszyfrować zawarte w niej znaczenia i przełozenie tego na nasze doczesne życie.

Jednak 2000 lat temu, główna księga nauczań kabalistycznych, nazwana Księgą Zohar lub księgą Blasku została ujawniona w Izraelu przez mistyka Rabina Shimona Bar Yohai. Wiedza jak funkcjonuje Wszechświat zawarta jest również w Torze (zwanej jako Pięcioksiąg Mojżesza lub Stary Testament). Rabin Shimon Bar Yohai tłumaczy, że nie można ich odczytywać i interpretować dosłownie.

Zawarte tam historie są analogiami lub kodami funkcjonowania wszechświata na poziomie duchowym. Odkodowanie ma na celu nauczenie nas uzyskiwania spełnienia, poprzez głębsze wejście w treść. Zohar odszyfrowuje starożytne pismo. Tłumaczy, rozdział po rozdziale, o czym, w sensie duchowym opowiada każda biblijna historia.

Przez stulecia studiować Kabbalah mogli tylko mężczyźni żydowskiego pochodzenia, mający ponad 40 lat. Jednak nie była to w przeszłosci sprawa prosta. Potępiani przez władze religijne, zmuszeni byli odbywać nauki potajemnie. Mędrcy, których tożsamość została ujawniona, skazywani byli na ciężkie tortury.

Tradycja ukrytej wiedzy trwała do 1968 roku, kiedy to Rav Berg (Rav to słowo określajace nauczyciela) stał się dyrektorem Kabbalah Center. Wraz z żona postanowili udostępnić mądrości Kabbalah wszystkim, bez względu na rasę, pleć czy przekonania religijne. Gdy wkraczamy na ścieżkę duchową, szukamy ponownego połączenia z Energią Stworzenia. Stwórca nie jest chrześcijański, żydowski czy buddyjski i nie podlega ograniczeniom opisu. Wszyscy ludzie powinni mieć możliwość i zdolnosć polączenia się z jego mądroscią.

Udostępnienie tej wiedzy całemu światu nie było łatwym zadaniem, ponieważ od początku była ona zarezerwowana jedynie dla zaawansowanych studiujacych. Aby mogła ona dotrzec do każdego poszukującego człowieka, nalezało przeciwstawić sie tradycji liczącej ponad 4000 lat. Mimo tych trudności, studiowanie Kabbalah stawało się coraz bardziej popularne. Kabbalah Center z małego elitarnego stowarzyszenia w Izraelu, rozwinęło się w mającą 25 placówek międzynarodową organizację, dającą wiedzę ponad 4 milionom studentów.