Kabbalah Center zostało założone w 1922 roku w Jerozolimie przez Rav Yehudę Ashlaga. Jest to największa międzynarodowa organizacja upowszechniająca mądrość Kabbalah. Jej celem jest dawanie ludziom wiedzy oraz narzędzi, pozwalających ulepszyć życie i usunąć chaos panujący na świecie.

Jako uznane źródło kabalistycznej mądrości, z pięćdziesięcioma lokalizacjami na świecie i ponad pięcioma tysiącami studiujących każdego tygodnia – Kabbalah Center umożliwia wizyty w swych placówkach jak i naukę on line, oferując wykłady, medytacje, książki, materiały internetowe, płyty CD i DVD.

Rav Yehuda Bradwein, uczeń i następca Rav Yehudy Ashlaga, przekazał odpowiedzialność za kontynuowanie swego dziedzictwa kabaliście Rav Bergowi, który pozostaje aktualnym dyrektorem Centrum wraz ze swoją małżonką Karen i synami Yehudą i Michaelem.

Podstawą nauczania Kabbalah Center jest Księga Zohar, fundamentalny, święty tekst kabalistycznej mądrości, jak również pisma największych światowych kabalistów. Zohar odkodowuje tajemnice oraz uniwersalny, duchowy system opisany w Torze (Biblii). Treści tam zawarte nie mogą być zrozumiane, gdy czytane są dosłownie. Dopiero po analizie symboliki i kodów możemy poznać prawdziwe przesłanie tekstów.