Nie uczymy się astrologii żeby kreślić ludziom horoskopy. Wręcz przeciwnie – celem kabalistycznej astrologii jest wzniesienie się ponad wpływy kosmosu i wzięcie kontroli nad własnym życiem.

Znak zodiaku, pod którym się urodziliśmy przekazuje nam wszystkie pozytywne i negatywne cechy jakie będą nam potrzebne do naszej osobistej przemiany. Tym niemniej znaki zodiaku nie stanowią przyczyny naszych cech charakteru, lecz ich efekt. Karma z naszych poprzednich wcieleń decyduje o tym, pod jakim znakiem zodiaku musimy się narodzić, aby uzyskać cechy i atrybuty potrzebne do naprawienia negatywnych czynów z poprzednich wcieleń.

 

Znak zodiaku jest zatem mechanizmem jaki wykorzystuje dusza, aby zapewnić sobie właściwe przymioty w momencie narodzin.

Patriarcha Abraham był pierwszym kabalistycznym astrologiem żyjącym około 3800 lat temu. Napisał on księgę znaną jako Sefer Yetzira, Księga Formacji. Zawarte są w niej wszystkie sekrety uniwersum, włącznie z wiedzą astrologiczną i kosmologią.

Zagłębiając się w kabalistyczną astrologię od razu można spostrzec różnice pomiędzy nią a astrologią konwencjonalną: kabalistyczna astrologia używa innych kalendarzy. Astrologia konwencjonalna oparta jest na kalendarzu słonecznym, znanym również jako kalendarz gregoriański, natomiast astrologia kabalistyczna używa kalendarza hebrajskiego, który bierze pod uwagę zarówno układ słońca jak i księżyca.

 

Każdego miesiąca dostępna jest dla nas inna energia astrologiczna pochodząca od danego znaku zodiaku.

Wiedząc o tym i podnosząc naszą świadomość, mamy szansę przejąć kontrolę nad sytuacją. Otrzymujemy możliwość podłączenia się do pozytywnych aspektów danego miesiąca, jednocześnie unikając jego pułapek. Centra Kabały na całym świecie oferują Połączenia Nowego Miesiąca, które zawierają medytacje i mądrość uczącą jak kontrolować świadomość w danym czasie astrologicznym.

Polecamy Państwa uwadze książkę pt. “Astrologia Kabalistyczna”

http://kabbalah.pl/ksiazki/#astro

 

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia astrologiczne w Centrum Kabbalah:

 

 

Nów Księżyca w znaku Barana